Odbojnice – czym można zabezpieczyć krawędzie w magazynie?

Krawędzie regałów magazynowych narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne wynikające na przykład z nieostrożnego prowadzenia wózków widłowych. Dlatego właśnie warto zabezpieczyć je przy pomocy odpowiedniego sprzętu. W niniejszym artykule dowiedzą się Państwo, jakie rozwiązania zapewnią optymalną ochronę wyposażenia magazynowego, co z kolei z pewnością przełoży się na znaczną redukcję strat towaru, a więc umożliwi wygenerowanie znacznych oszczędności.

Czym można zabezpieczyć krawędzie w magazynie?

Zdecydowanie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest zamontowanie specjalnych odbojnic, które wytrzymają nawet bardzo silne kolizje z wózkami widłowymi i maszynami czyszczącymi. Doświadczenie pokazuje, że instalacja odpowiednio oznaczonych odbojnic pomaga operatorom pojazdów w zachowaniu bezpiecznego odstępu od krawędzi regałów, co pozwala na przestrzeni krótkiego czasu wyraźnie zmniejszyć liczbę wypadków, których skutkiem jest zniszczenie bądź uszkodzenie cennego towaru.

Odbojnice można ponadto bez problemu wykorzystać do ochrony ścian oraz do wyznaczenia ciągów komunikacyjnych oraz stref logistycznych. Zaletą tych zabezpieczeń przeciwuderzeniowych jest niezwykle łatwy montaż, a także dostępność wyrobów o różnorodnym kształcie, dzięki czemu bez problemu można dobrać taką odbojnicę, która nie tylko pasuje do danego typu regałów, lecz również nie zajmuje więcej miejsca, niż jest to absolutnie konieczne.

Uszczelki do zabezpieczania krawędzi

Te elementy produkowane ze spienionego kauczuku syntetycznego EPDM mogą być świetnym dodatkowym zabezpieczeniem krawędzi, w szczególności w tych miejscach, gdzie zainstalowanie odbojnic jest niemożliwe lub niekorzystne.

Uszczelki tego typu charakteryzują się świetną odpornością na odkształcenia, dzięki czemu efektywnie amortyzują nawet silne uderzenia skutecznie chroniąc powierzchnię, na którą są założone. Do ich zamontowania nie jest potrzebny klej, dzięki czemu można je również wykorzystać jako tymczasowe zabezpieczenie szyb lub krawędzi maszyn lub mebli przechowywanych w magazynie.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.