Kraty jako zabezpieczenie mieszkań

Osoby mieszkające na parterze nie raz mogły obawiać się napadu złodzieja. Mimo, że zajmowanie lokalu na najniższym piętrze niesie ze sobą wiele korzyści, np. dla starszych osób, które nie mogą wchodzić po schodach, mieszkanie w takim miejscu wymaga zastosowania środków antywłamaniowych zapewniających nie tylko ochronę i spokój ducha. Do najbardziej powszechnych należą kraty okienne – stalowe konstrukcje, mające na celu zabezpieczenie lokalu przed niechcianymi gośćmi. Dowiedz się w jakich przypadkach warto je zastosować i dlaczego mogą być dobrym sposobem na ochronę mieszkań.

Gdzie stosuje się stalowe kraty antywłamaniowe?

Kraty stalowe można najczęściej zobaczyć w oknach sklepików, banków czy prywatnych ośrodków, wymagających specjalnych zabezpieczeń. Nie oznacza to jednak, że tylko tam są stosowane w formie ochrony antywłamaniowej. Coraz więcej właścicieli nieruchomości decyduje się na wykorzystanie ich w mieszkaniach parterowych, na balkonach oraz w piwnicach, ograniczając tym samym dostęp do wybranych części budynku. Wyróżnia się trzy rodzaje takich zabezpieczeń:

  • stałe,
  • zdejmowane,
  • otwierane – wykorzystywane np. jako dodatkowa ochrona drzwi wejściowych.

Kraty na okna jako zabezpieczenie mieszkania – czy warto?

Czy zabezpieczenie antywłamaniowe w mieszkaniach ma sens? Oczywiście, że tak! Jeżeli boisz się, że złodziej będzie miał ułatwiony dostęp do Twojego lokalu przez okno, zastosuj ochronę w postaci stalowej konstrukcji, która skutecznie zniechęci go do wtargnięcia na Twój teren. Cena takiego zabezpieczenia może być bardziej przystępna niż montaż nowoczesnego alarmu, na który nie każdy może sobie pozwolić. Do innych zalet krat antywłamaniowych należą:

  • wytrzymały materiał trudny do zniszczenia nawet z pomocą narzędzi,
  • możliwość montażu zewnętrznego lub wewnętrznego w zależności od uzyskanej zgody spółdzielczej,
  • odporność na działanie warunków atmosferycznych,
  • możliwość dostosowania designu zabezpieczenia do ramy okiennej lub elewacji budynku.

Chcesz czuć się bezpiecznie we własnym mieszkaniu? Skorzystaj z oferty naszej firmy, w której znajdziesz skuteczną i trwałą ochronę w formie stalowych konstrukcji!

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.