Kolorystyka odbojnic

Zabezpieczenia przeciwuderzeniowe przeznaczone do montażu w halach magazynowych bądź zakładach produkcyjnych przedsiębiorstw z różnych branż, bardzo często utrzymane są w podobnych barwach. Niniejszy artykuł poświęcamy kolorystyce odbojnic – dowiedzą się Państwo z niego, jakich farb przemysłowych używamy do malowania naszych produktów i które odcienie z palety RAL są wykorzystywane najczęściej.

Kolorystyka odbojnic przemysłowych (paleta ral – farby przemysłowe)

Zdecydowanie najpopularniejszą, standardowo używaną barwą jest barwa żółta drogowa, oznaczona w międzynarodowej palecie RAL numerem 1023. Jest to kolor bardzo jaskrawy, do którego dodano kontrastujące, czarne pasy. Wynika to oczywiście ze specyficznej funkcji odbojnic w przemyśle – tego typu elementy mają być po prostu niemożliwe do przeoczenia i widoczne z jak największej odległości. Dzięki temu, kierowcom wózków widłowych i innych pojazdów stosowanych w centrach dystrybucyjnych i hurtowniach, zdecydowanie łatwiej jest uniknąć kolizji z regałami magazynowymi.

Dla większego rozróżnienia, np. jeżeli chcemy oznaczyć regały, na których składowany jest szczególnie wrażliwy bądź potencjalnie niebezpieczny towar, można użyć również innych barw z palety RAL. Świetnie sprawdzą się jaskrawe kolory fluorescencyjne, np. RAL 3024 (czerwony) lub RAL 6038 (zielony). Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomalować je proszkowo na dowolny, wybrany przez Państwa odcień.

Jak powinny wyglądać odbojnice sklepowe?

W przeciwieństwie do zabezpieczeń stosowanych w magazynach, odbojnice sklepowe powinny być utrzymane raczej w kolorach neutralnych, tak aby prezentowały się elegancko, a jednocześnie nie odrywały zbytnio oczu klientów od atrakcyjnie eksponowanego towaru. Do tego typu zastosowań polecamy zatem elementy wykonane ze stali nierdzewnej, których co prawda nie można malować farbami przemysłowymi, aby nie ograniczyć dostępu do tlenu warstwie pasywnej, jednak z pewnością spełnią one Państwa wymagania co do estetyki.

Jeżeli zależy jednak Państwu, aby pomalować bariery na konkretną barwę z palety RAL, polecamy wyroby produkowane z blachy stalowej.Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.