Jak przebiega montaż odbojnic przemysłowych?

Nie każdy wie, że istnieje kilka metod instalacji zabezpieczeń przeciwuderzeniowych stosowanych między innymi w magazynach, halach produkcyjnych czy sklepach wielkopowierzchniowych. W niniejszym artykule dowiedzą się Państwo, w jaki sposób najczęściej montuje się odbojnice przemysłowe.

Jak przebiega montaż odbojnic przemysłowych?

Zdecydowanie najczęściej wybieranym sposobem instalacji tego typu elementów jest kotwienie. Tam, gdzie z reguły wykorzystywane są odbojnice przemysłowe, mamy w większości przypadków do czynienia z posadzką betonową. Montaż przebiega wówczas przy użyciu kotew stalowych, które są odporne na wysokie obciążenia.

Bardzo ważne jest, aby powierzchnia, w której chcemy zakotwić elementy zabezpieczające, została odpowiednio przygotowana. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy nie ma w niej pęknięć, warto również wyrównać ewentualne spadki, które później mogłyby spowodować gromadzenie się wilgoci w pobliżu zabezpieczeń przeciwuderzeniowych. To z kolei mogłoby się przyczynić do korozji nie tylko kotew, ale i samych elementów.

Betonowanie odbojnic przemysłowych

Istnieje również oczywiście inna metoda montażu zabezpieczeń przeciwuderzeniowych – zabetonowanie ich w podłożu. Ten sposób gwarantuje bardzo wysoką stabilność, jednak w przypadku uszkodzenia elementu bądź jego zużycia po latach intensywnej eksploatacji, mogą wystąpić problemy z jego wymianą.

Czy warto zlecić instalację tego typu elementów specjalistom?

Niezależnie od tego, na którą metodę instalacji zabezpieczeń przeciwuderzeniowych się Państwo zdecydują, najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów. Zazwyczaj przedsiębiorstwa produkujące tego typu elementy proponują również fachowy montaż, realizowany często od razu przy dostawie. Pozwala to klientowi zaoszczędzić nie tylko pieniądze, lecz również czas.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.