Czym są odbojnice przemysłowe, do czego służą, jakie są ich rodzaje i zastosowanie?

Zależy Ci na umieszczeniu widocznego zabezpieczenia na parkingu, a może zakładzie, gdzie korzystasz z wózków widłowych i innych dużych maszyn? Uniwersalnym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa w różnych branżach są odbojnice przemysłowe – stalowe elementy wyposażenia magazynu służące do zapewnienia większej ostrożności w miejscu pracy. Do czego można wykorzystać takie konstrukcje stalowe, jakie rodzaje zabezpieczeń wyróżnia się na rynku i dlaczego warto w nie zainwestować?

Odbojnice – wszystko, co musisz wiedzieć o elementach zabezpieczających

Każdy pracownik magazynu lub zakładu przemysłowego lub ruchu drogowego wie doskonale, jak ważne jest zachowanie ostrożności zarówno podczas wykonywania codziennych czynności w pracy, jak i przy poruszaniu się po parkingach czy w okolicy przejść dla pieszych. Do zasygnalizowania niebezpieczeństwa lub zmniejszenia prawdopodobieństwa nieszczęśliwych wypadków stosuje się akcesoria ostrzegające i ochronne takie jak odbojnice magazynowe. Są to stalowe elementy pokryte odblaskową farbą, które chronią maszyny, regały i wyznaczają ciągi komunikacyjne.

Do czego wykorzystuje się odbojnice stalowe?

Konstrukcje zabezpieczające mają bardzo szerokie zastosowanie w różnych branżach – magazynowej, przemysłowej, ale także komunikacyjnej czy budowlanej. Najczęściej wykorzystuje się je na parkingach czy wjazdach dla samochodów towarowych na stacjach przeładunkowych. Dzięki zastosowaniu żywych kolorów i odblasków odbojnice regałowe, słupowe czy narożne są widoczne, dzięki czemu sprawdzą się również na przestrzeni magazynowej do wyznaczania ciągów komunikacyjnych i zabezpieczania towarów i regałów przed zderzeniem z wózkiem widłowym.

Rodzaje konstrukcji przemysłowych dostępnych w naszym sklepie

Wyróżnia się kilka rodzajów konstrukcji stosowanych na różnych przestrzeniach użytkowych. W naszej ofercie znajdziesz m.in. elementy stalowe:

  • regałowe – do zabezpieczania regałów składujących towary i ścian w halach przemysłowych,
  • słupowe – zabezpieczające wjazd na parking czy wyznaczające trasy komunikacyjne dla pojazdów i pieszych,
  • narożne – do ochrony ścian, narożników budynków i słupów np. na przestrzeni halowej,
  • wózkowe – do wyznaczania ciągów jezdnych w zakładzie lub miejsc parkingowych.
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.